Pokud se chcete s kořeny kundaliní jógy seznámit do hloubky tak, jak je původně předal Yogi Bhajan, pak se adresa www.libraryofteachings.com může stát vaším druhým domovem. Tuto knihovnu spravuje organizace Kundalini Research Institute a celý její obsah je dostupný zdarma na základě jednoduché registrace.
A i když vás třeba nezajímá učení Yogi Bhajana, je to skvělé místo, kde se můžete podívat, v jakém formátu a kontextu byla poprvé sdílena krija či meditace, kterou chcete praktikovat. A třeba si ji můžete „zacvičit“ spolu s průvodní nahrávkou.
V Knihovně učení (Library of Teachings) můžete vyhledávat mezi přednáškami a krijemi. Podle klíčových slov – což je takové nejvšeobecnější vyhledávání, které vrací spíše neurčité výsledky. Pokud jste si však někdy všimli, u většiny krijí v knihách, na webu a v PDFkách je uvedeno datum, kdy byla daná sestava poprvé sdílena. Nejlepší způsob vyhledávání, pokud chcete něco konkrétního, je právě podle data. Pak je zde možnost vyhledávat podle časového období a nakonec podle knihovního kódu (pokud jej znáte).
Vyhledávání podle data
Máte dvě možnosti. Buď ve vyhledávacím řádku kliknete na lupu se znaménkem plus a do prvního řádku zadáte datum. Nebo přímo do vyhledávací řádku napíšete „date:rrrr-mm-dd“ – bez uvozovek. V obou případech se datum zadává ve formátu: čtyři čísla za rok-dvě místa za měsíc-dvě místa za den, tedy např. date:1982-07-19.
Výsledky
Pak uvidíte, zda záznam pro daný den vůbec existuje. Může se stát, že nikoliv. I když máte správné datum, v knihovně není žádná položka – nemusí existovat nahrávka. Nebo se vám nějaký výsledek objeví a vy pak vidíte, zda je k tomuto záznamu dostupná audionahrávka, krija, videonahrávka a poznámky k historii. Vyberete si, co vás zajímá.
Podle obrázku níže bychom věděli, že u této položky v knihovně nalezneme audionahrávku a rozpis krije.
Po rozkliknutí krije se dozvíte spoustu dalších informací a pokyny k jejímu provedení.