wp-content/uploads/2024/01/image-2024-01-10T065550.598.png

Hledání autentického hlasu a rozvíjení páté čakry pro učitele jógy

 

V tomto seriálu článků se budeme zabývat hledáním vlastního hlasu a jak souvisí s rozvojem 5. čakry. Jako učitelky a učitelé jógy máme chceme své studenty nejenom provádět sledem fyzických pozic, ale povzbuzovat je i při hledání jejich skutečného Já. K tomu i my potřebujeme být sami sobě a své opravdovosti co nejblíže a zároveň ji umět vyjádřit. Podíváme se na význam páté čakry, známé také jako višuddha, a probereme praktické techniky, které slouží nám i studentům k objevování autentického hlasu. Pojďme objevit svůj hlas a přijmout své nejpravdivější Já na podložce i mimo ni.


wp-content/uploads/2024/01/image-2024-01-10T105200.051.png

Umění dobré komunikace v józe: malý průvodce pro učitele


V tomto seriálu se budeme věnovat umění dobré či efektivní komunikace z pohledu učitelek a učitelů jógy. Pro lektory jógy je schopnost efektivně komunikovat se studenty klíčová při vytváření bezpečného a podpůrného prostředí na lekcích. Ať už se jedná o provázení studentů náročnými pozicemi nebo slova povzbuzení – způsob, jakým komunikujeme, významně ovlivňuje jejich zážitek „na podložce“. Prozkoumáme různé techniky, tipy a strategie komunikace, které vám pomohou zlepšit komunikaci a vaše působení.


wp-content/uploads/2024/01/image-10.png

Od zamlklosti k sebejistotě vyjádření - představení páté čakry a praktické tipy

 

V tomto seriálu se budeme věnovat fascinujícímu světu páté čakry, také známé jako krční čakra či višuddha. Ať už jste nováček nebo máte nějaké předchozí znalosti, tyto články vám poskytnou podrobné informace o páté čakře a jejím významu v našem životě. Prozkoumáme různé aspekty tohoto energetického centra, od umístění a symbolismu až po jeho roli v komunikaci, kreativitě a sebevyjádření. Takže pokud jste připraveni vydat se na cestu sebeobjevování a odhalit sílu své krční čakry, pokračujte ve čtení, protože se dozvíte víceméně vše, co potřebujete znát.